Monday, October 16, 2017

Zlatí úhoři / Golden Eels. 1979.

Золотые угри / Zlatí úhoři / Golden Eels. 1979.
 CZ. Karel Kachyňa, jeden z velkých českých režisérů, vytvořil mnoho mimořádně působivých filmů nejen pro plátna, ale i pro obrazovku. Ve všech jeho dílech se setkáváme s nevšední citovou i obrazovou kulturou, s pochopením pro velká i malá lidská trápení, s laskavým humorem. K vrcholům televizní dramatické tvorby bezesporu patří jeho film Zlatí úhoři, inspirovaný povídkami Oty Pavla, o malém chlapci, který spolu s tatínkem podléhá kouzlu řeky Berounky, ale zároveň také prožívá krutou válečnou realitu. "Zlatí úhoři" získali v roce 1979 hlavní cenu na mezinárodním festivalu Prix Italia.
EN. A little boy, named Prdelka, traveled with his father from Prague to the country during the Second World War. There, the boy became friends with a local fisherman and learned to catch the golden eels. Eventually, his father and mother were arrested by the Nazis and the boy stayed with the fisherman.
Director: Karel Kachyňa.
Cast: Vladimír Menšík, Slávka Hozová, Martin Mikuláš, Rudolf Hrušínský, Radoslav Brzobohatý, Eliška Balzerová, Jiří Císler, Tomáš Murdych, Michal Vejrostek, Zdeněk Martínek, Bronislav Poloczek, Karel Augusta, Václav Mareš, Josef Vorel, Zdeněk Zindel, Luděk Munzar.
Czechoslovakia, 1979.
Language: Czech, Russian.
Subtitles: English, Russian.
Download Zlatí úhoři / Golden Eels.
Золотые угри / Zlatí úhoři / Golden Eels. 1979.
Zlatí úhoři / Golden Eels. 1979.